Novinky
Změna sídla

Nová adresa sídla a výdejny pro osobní odběr je Mosty u Jablunkova 1068, 739 98.


Odesílání balíčků

Balíčky odesíláme vždy v pondělí a ve středu :-)

 Kontakt
Bc. Eva Kantorová
  Mosty u Jablunkova 1068
  73998   Mosty u Jablunkova
  +420 602 789 663
 

Články

Medovina

Medovina patří mezi nejstarší alkoholické nápoje, určitě starší než pivo a víno. Vyráběla se ve všech civilizacích a na různých místech světa. Vzhledem k tomu, že med byl vždy vzácnou surovinou, byla i medovina historicky určena především pro panovnické dvory a nazývána nápojem králů.

Medovina je alkoholický nápoj vzniklý kvašením roztoku medu a vody. Vodu lze nahradit ovocnou šťávou, dále je možno zvolit různé poměry v obou složkách a může se (během kvašení nebo dokvašování) ochutit nějakým druhem koření.
zobrazit celý článek...

Med

Jak je vlastně med drahý? Med je natolik levný, nakolik si vážíme vlastního zdraví. Pokud je alkohol či cigarety nebo sladkosti zdraví prospěšnější, .... pak je vlastně med příliš drahý!

Japonci zkonzumují nejvíce medu na světě na jednoho člověka....možná proto, že se dožívají tak vysokého věku.....jen škoda, že češi umírají tak brzy, určitě by medu snědli více....

Med - nádherný a nenahraditelný přírodní dar, je nejrozšířenějším a nejoblíbenějším včelím produktem, kterému se ne nadarmo říká tekuté zlato, je také nazýván elixírem zdraví a dlouhověkosti. Jedná se o první pomoc při nachlazeních, zánětech, ale i ztrátě energie. Med byl vůbec prvním produktem, který lidé začali ve své historii využívat.
zobrazit celý článek...

Propolis

Propolis patří k nejžádanějším a také nejtajemnějším včelím produktům.

Je získáván včelami z pryskyřic stromů, které ho sbírají na kůře, z pupenů apod. Do pryskyřice pak hned po sběru přidávají výměšky svých žláz, tedy vlastní biologické látky. Výsledkem je hmota, která má zcela mimořádné účinky. Je to tedy bohatá směs bioaktivních látek pryskyřičného charakteru, v úlu jsou dále zpracovávány a využívány k ochraně úlového prostoru před bakteriemi, viry, plísněmi a kvasinkami.

Chemické složení lze určit jen přibližně. Propolis se totiž liší podle oblasti původu i rostlin, které včely zpracovávají. Obsahuje velké množství různých látek, což pochopitelně znemožňuje umělou výrobu či jenom napodobení. Jediným možným zdrojem je pak příroda a včely.
zobrazit celý článek...